Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Charakterystyka pudrów mineralnych

Puder mineralnyLista kosmetyków mineralnych jest bardzo szeroka, trudno przy tym wskazać na te, które cieszyłyby się większą i mniejszą popularnością. Jeśli jednak mówimy o jednym z najnowszych trendów w makijażu, z całą pewnością na miano to zasługują przede wszystkim pudry mineralne. Mamy w ich przypadku do czynienia nie tylko z rozwiązaniami, dzięki którym koloryt naszej skóry ulega poprawie. Nie bez znaczenia jest i to, że pudry mineralne mogą z powodzeniem maskować drobne mankamenty naszego wyglądu przeciwdziałając błyszczeniu się skóry. Okazuje się przy tym, że minerały mają pozytywny wpływ na kondycję naszej skóry również wówczas, gdy przyglądamy się temu zjawisku w długofalowej skali.

Przegląd zalet pudrów mineralnych wypada rozpocząć od analizy ich składu. Powstają one po zmieleniu na drobno najwyższej jakości pigmentowanych minerałów, możemy więc mieć pewność, że znajdą zastosowanie w przypadku skóry każdego typu. Pudry mineralne nadają się do cery suchej, tłustej oraz mieszanej, a nawet do cery wyjątkowo wrażliwej, mówimy bowiem o składnikach neutralnych dla niej. Oczywiście, pudry mineralne nie są jedynymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, o nasze zainteresowanie rywalizują więc z nimi i pudry tradycyjne. Niestety, choć są one zdecydowanie tańsze, warto dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście chcemy z nich korzystać.

właściwości pudru mineralnegoTradycyjne kosmetyki kolorowe mają w swoim składzie składniki chemiczne, talk i konserwanty, nietrudno więc domyślić się, że są one w stanie poważnie zaszkodzić naszej skórze. W przeciwieństwie do nich kosmetyki mineralne są wolne nawet od wosków i silikonu, nie ma więc ryzyka, że wywołają stany zapalne, co szczególnie niepokoi właścicielki cery mieszanej i tłustej. Mówiąc o zaletach pudrów mineralnych warto wspomnieć o satysfakcjonującym efekcie krycia. Pozwalają one na ujednolicenie kolorytu cery, nie brakuje więc pań, które nie wykorzystują nawet podkładu, aby je stosować. Wśród składników obecnych w pudrach mineralnych warto wymienić tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu, oba minerały są zaś wysoko cenione między innymi dlatego, że są w stanie skutecznie chronić nas przed skutkami ubocznymi promieniowania słonecznego.