Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

5 korzyści z nakładania żelu aloesowego na twarz na noc

Aloes ma wiele zastosowań kosmetycznych, ale czy kiedykolwiek natknęłaś się na korzyści płynące z nakładania żelu aloesowego na twarz na noc? Dowiedz się!

Co to jest Aloe Vera?

Roślina Aloe vera pochodzi z rodziny Asphodelaceae i rodzaju "Aloe. Jej botaniczna nazwa to "Aloe Barbadensis Miller. Nazwa Aloe pochodzi od arabskiego słowa "Alloeh" oznaczającego "błyszczącą gorzką substancję," a "Vera" oznacza "True" w języku łacińskim. Jest również nazywany przez Egipcjan "rośliną nieśmiertelności". Jest powszechnie stosowany w lekach, kosmetykach i produktach do pielęgnacji włosów. Istnieje wiele korzyści z zastosowania żelu aloesowego na twarzy na noc, jeśli robisz to regularnie.

Korzyści płynące z nakładania żelu aloesowego na twarz na noc

Stosowanie aloesu na noc pozwala skórze w pełni wykorzystać jego zalety, nadając skórze gładkość i kojący efekt. Działa on jako naturalny przeciwutleniacz i środek nawilżający, który zapobiega problemom z suchą skórą. Na przykład, poniżej znajdują się niektóre korzyści płynące z zastosowania żelu aloesowego na twarzy na noc:

1. Usuwa trądzik

Aloe vera ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antyseptyczne, które usuwa martwe komórki skóry i zabija bakterie. Ma składnik o nazwie "Saponin," który pomaga w walce z trądzikiem i zmniejsza zaczerwienienie wokół trądziku w krótkim czasie. Aloe Vera ma Magnesium Lactate, który zmniejsza swędzenie i ból spowodowany przez trądzik. Jako bonus, to usuwa blizny też, z pomocą chemicznego znaleźć w nim nazwie "Polysaccharides.

2. Zapobiega wczesnym oznakom starzenia się

Aloe vera ma właściwości przeciwstarzeniowe, ponieważ promuje produkcję "Kolagen" w twarzy. Kolagen jest białkiem, które jest odpowiedzialne za skórę bez zmarszczek. Aloe vera zwiększa produkcję fibroblastów, co zwiększa produkcję kolagenu w skórze. Posiada również kwas jabłkowy, cynk, aminokwasy i witaminę E, która zapobiega powstawaniu zmarszczek i drobnych linii.

3. Usuwa ciemne kręgi i suchość skóry

Może być wiele powodów dla ciemnych kręgów, takich jak starzenie się, brak snu, brak kolagenu, a nawet z powodu złej pielęgnacji skóry. Aloe vera jest wielkim przeciwutleniaczem, uzdrowiciel skóry, a także naturalny nawilżacz skóry, który jest pomocny w pozbyciu się ciemnych kręgów. Wystarczy wziąć niewielką ilość żelu aloesowego (najlepiej świeżego) i wmasować go pod oczami, okrężnymi ruchami. Pozostaw żel aloesowy na twarzy na noc, a następnie zmyj go wodą rano. Zrób to nawyk, aby używać go co noc przez miesiąc co najmniej, aby uzyskać znaczące wyniki.

4. Pomocny w trądziku różowatym

Rosacea to przewlekły, zapalny stan skóry, w którym nos, podbródek, policzki i czoło stają się czerwonawe z opuchniętymi guzkami i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Osoby o jasnej karnacji najczęściej zapadają na tę chorobę. Jeśli cierpisz z powodu Rosacea, aloes jest idealnym lekarstwem dla Ciebie. Wypróbuj sok z aloesu lub po prostu nałóż świeży żel na cały obszar dotknięty chorobą. Jego miejscowe stosowanie działa jak środek nawilżający, aby zapobiec swędzeniu spowodowanemu przez Rosacea.

5. Leczy oparzenia słoneczne i łagodzi skórę

Aloe vera żel ma zdolności lecznicze i kojące, które są pomocne w łagodnych do umiarkowanych oparzeń słonecznych. To działa świetnie, aby leczyć złuszczanie skóry, która dzieje się po oparzeniach słonecznych i łagodzi stan zapalny. Nałóż świeży żel aloesowy dokładnie na wszystkie miejsca, gdzie masz oparzenia słoneczne i chroń skórę przed słońcem, dopóki się nie zagoi.

Powyższe korzyści z zastosowania żelu aloesowego na twarzy na noc, to tylko przebłysk jego dobroci. Istnieje wiele innych korzyści płynących z tej cennej rośliny. Wiele osób są podatne na aloes, więc przed zastosowaniem go na twarzy, wykonać mały test plastra i zauważyć żadnych alergii. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienie lub alergię, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem go.