Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Kosmetyki mineralne – czym to się je?

makijaż kosmetykami mineralnymi

Jeśli chcemy udanie stosować kosmetyki mineralne powinniśmy pamiętać o kilku regułach w trakcie ich wykorzystywania. Po pierwsze najważniejsza kwestia to krycie delikatne, które będzie odpowiadać za wyrównanie kolorytu twarzy.

Trzeba decydować się na jej omiatanie pędzlem z minimalną ilością produktu, należy nakładać taki produkt przez koliste ruchy. Jeśli ktoś oczekuje mocniejszego krycia będzie mógł stosować delikatne stemplowanie twarzy. Tak nałożony produkt będzie nam również zostawiał więcej pigmentu i tym samym efekt będzie trwalszy.

Jeśli mamy taką potrzebę można rozcierać taki podkład przez koliste ruchy. Dobrze będzie również zakrywać skutecznie wszystkie niedoskonałości. Można używać również niewielkiego precyzyjnego pędzelka, dzięki czemu nakładanie będzie doskonalsze i uda się ukryć wszystkie niedoskonałości. Jeśli będziemy chcieli ukrywać jakieś niedoskonałości wypukłe dobrze będzie nieco rozetrzeć puder. To sprawi, że krycie będzie odpowiednie i nie będzie również podważenia suchych skórek.

Trening czyni mistrza!

pudry mineralneW przypadku dużych niedoskonałości najlepiej będzie decydować się na pełne krycie i tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie nakładanie produktów na mokro. W tym przypadku będzie trzeba postępować tak samo jak w przypadku metody tradycyjnej. Wcześniej jednak musimy lekko zwilżyć pędzle z pomocą wody lub wody termalnej. Jeśli chcemy tak nakładać swoje produkty nie możemy przesadzać z ilością wody. Dobrze będzie użyć butelki z atomizerem i lekko spryskiwać pędzel, jeśli chcemy otrzymać odpowiedni poziom wilgotności włosia na pędzlu. Oczywiście trening będzie najważniejszy i z czasem nakładanie będzie dla nas łatwiejsze. Po kilku próbach będziemy już doskonale wiedzieć jak nakładać podkład i będziemy mieli odpowiednią wprawę.

Przy takiej metodzie należy pamiętać, że nieco ciemniejszy będzie kolor podkładu do momentu, aż taki produkt na naszej skórze odpowiednio wyschnie i pigment będzie mógł wrócić do swojego normalnego odcienia. W razie potrzeby można także decydować się na wykończenie i zabezpieczenie makijażu z użyciem pudru matującego. Będzie on matowił cerę i sprawi, że będzie można uzyskać odpowiednie utrwalenie makijażu, który przez długie godziny będzie się utrzymywał i nie będzie zmarszczek na cerze.