Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Dlaczego kosmetyki mineralne są tak popularne?

Kosmetyki mineralne Kosmetyki mineralne już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, teraz zaś budzą uznanie także wśród mieszkańców naszego kraju. Co wpływa na taki stan rzeczy i jakie czynniki decydują o tym, że obserwowane przez nas zjawisko może być interpretowane jako coś więcej niż tylko przemijająca moda? Historia kosmetyków mineralnych nie jest długa, choć nie da się ukryć, że sama idea zbliżenia się do natury towarzyszy nam już od dłuższego czasu. Pierwsze kroki na drodze ku kosmetykom mineralnym w znanej nam postaci, zostały wykonane w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Ich ojczyzną zostały Stany Zjednoczone, a dużej popularności kosmetyków nie można było zahamować nawet pomimo tego, że początkowo nie były one wcale rozwiązaniem dla każdego.

Pierwsze kosmetyki mineralne powstawały z myślą o kobietach poddających się operacjom plastycznym. Zabieg wymagał, aby przez pewien czas rezygnować z klasycznych kosmetyków, zaogniona skóra wymagała jednak choćby lekkiego makijażu. Rozwiązaniem mogły okazać się kosmetyki wykorzystujące składniki stworzone przez naturę, twórcy kosmetyków mineralnych podążyli więc właśnie tą drogą. Błyskawicznie okazało się zresztą, że są to znakomite kosmetyki, które mogą przypaść do gustu i wielu innym kobietom, o czym przekonały się nie tylko zwykłe Amerykanki, ale i największe gwiazdy estrady. Choć kosmetyki mineralne są tak skuteczne, warto mieć świadomość tego, że w ich powstawaniu nie ma nic niezwykłego. Źródłem ich sukcesu jest przede wszystkim skład, mamy bowiem do czynienia z kosmetykami, które zawierają dlaczego wybrać kosmetyki mineralne czyste minerały i są wolne nie tylko od konserwantów, ale również od talków, olejów, a nawet substancji zapachowych. W ich składzie można znaleźć tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek metanu, mikę, karmin, krzemionkę, turmalin i kwarcyt, choć wspomniane składniki nie zawsze pojawiają się w tych samych proporcjach.

Wyjątkowa kompozycja sprawia, że nie ma takiego rodzaju cery, który by się z nimi źle komponował, korzystają z nich więc nawet panie o cerze wrażliwej, trądzikowej, skłonnej do alergii i atopowej. Okazuje się, że kosmetyki mineralne mają jeszcze jedną zaletę, której nie można lekceważyć. Zalicza się je do rozwiązań pielęgnujących skórę, przyspieszających gojenie, a nawet redukujących wydzielanie sebum. Co ważne, nie są to przy tym kosmetyki zatykające ujścia gruczołów łojowych, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami działającymi powierzchniowo.