Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czy Windex zabija muszki owocówki | Jak pozbyć się muszek owocówek?

 

Jeśli zastanawiasz się, czy Windex zabija muszki owocówki, to jesteś we właściwym miejscu! Znajdź odpowiedź i kilka przepisów na zabijanie muszek owocówek w tym artykule.

Windex to roztwór do czyszczenia szkła i twardych powierzchni. Ma on jednak wiele zastosowań w różnych domowych sposobach. Jeśli uważasz lub masz pytanie w umyśle, że czy może zabić pesky małe stworzenia jak muszki owocówki, czy nie, a następnie czytaj dalej!

Czy Windex zabija muszki owocówki?

Windex nie jest skutecznym środkiem do zabijania muszek owocowych. Jednak, gdy rozpylasz go na muszki owocowe, stają się one niezdolne do lotu i spadają, a następnie zgniatasz je na dobre. Ta metoda nie jest praktycznie możliwa i pochłania dużo czasu, ponieważ musisz rozpylać na każdą z nich indywidualnie.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

mucha

Jak już wiesz, Windex nie zabija muszek owocówek. Jednak nie martw się, możesz spróbować poniższych sposobów, aby pozbyć się ich bez użycia szkodliwych produktów wypełnionych chemią!

1. DIY domowej roboty pułapka na muszki owocowe

 

Za pomocą tego hack, można przyciągnąć muszki owocówki dostać się do pułapki i ostatecznie wpaść do rozwiązania.

Materiały

  • 1/2 filiżanki octuSokowirówka z mydła do naczyńSłoikPlastikowa owijkaGumowa opaska

Wskazówki

  1. Połącz squirt mydła do naczyń i 1/2 filiżanki octu do słoika mason.Teraz, pokryć usta słoika z przezroczystą folią i uszczelnić go z gumką.Następnie, zrobić kilka małych otworów w plastikowej folii na górze słoika mason, z toothpick.Place go, gdzie muszki owocówki mają tendencję do gromadzenia się.

2. DIY Essential Oil Fruit Flies Repellent

Spróbuj poniżej domowej roboty muszki owocówki spray, wzbogacony o zdumiewające właściwości odstraszające trawy cytrynowej olejku eterycznego.

Materiały eksploatacyjne

  • 15-20 kropli trawy cytrynowej Essential Oil1/2 szklanki letniej wodyMixing BowlEmpty Spray BottleSmall Funnel

Wskazówki

  1. Dodaj 15-20 kropli olejku eterycznego z trawy cytrynowej, wraz z 1/2 szklanki ciepłej wody, do miski do mieszania i wymieszać je dobrze.Teraz wlać mieszaninę do pustej butelki z rozpylaczem, za pomocą małego lejka, i wstrząsnąć dobrze.Spritz to rozwiązanie wokół drzwi, okien, blat kuchenny, lodówka, i walls.Redo ten proces, dwa razy dziennie, aby utrzymać muszki owocówki na dystans.

Jak zapobiegać muszkom owocówkom w przyszłości?

Spróbuj poniższych środków, aby zapobiec infestacji muszek owocówek w domu, zanim zaatakują miejsce.

  • Zawsze przechowuj owoce i warzywa w lodówce.Nie zostawiaj naczyń w zlewie i wszelkiego rodzaju przedmiotów jadalnych na blacie.Jeśli kładziesz owoce leżące na otwartej przestrzeni, przykryj je odpowiednio.Regularnie czyść kuchenne kosze na śmieci.Przykryj wszystkie wejścia do domu ekranami, aby zapobiec ich inwazji.Wyczyść kuchenny zlew i urządzenie do usuwania śmieci prawidłowo.

Po przeczytaniu powyższego artykułu, będziesz wiedział, że Windex to absolutna porażka. Jednak można użyć powyższych nietoksycznych środków domowej roboty, aby pozbyć się muszki owocówki. Spróbuj i daj nam znać swoje doświadczenia, komentując poniżej.