Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Zalety makijażu mineralnego

Cera trądzikowa

Kosmetyki ekologiczne

Makijaż mineralny charakteryzuje się dobrą trwałością, nie podrażnia cery i zaskakuje nas ciekawymi kolorami. Cienie, pudry czy korektory nie tylko będą podkreślać urodę, ale mają charakter produktów pielęgnacyjnych. Warto sprawdzać dlaczego powinniśmy po takie produkty sięgać. Makijaż mineralny wykonuje się z użyciem kosmetyków, które nie maja syntetycznych składników podrażniających skórę. sztuczne barwniki, substancje zapachowe, tłuszczowe są obecne w wielu różnych produktach.

Mogą powodować wysuszenie skóry, zatykają pory, doprowadzają do alergii. Preparaty do makijażu są stworzone z takich składników jak mika, tlenki żelaza, cynku, tytanu czy karminu. Naturalne minerały są oczyszczone i drobno mielone. Jednocześnie zachowują cenne właściwości.

Mika

Mika to podstawowy składnik pudru i innych produktów mineralnych. Będzie wpływać na rozświetlenie skóry i poprawia przyczepność kosmetyków, wchłania również nadmiar sebum. Dobrze sprawdzi się jako wypełniacz kosmetyków naturalnych, ponieważ dzięki niej będzie można uzyskiwać odpowiednią konsystencje i objętość produktu. Tlenki żelaza dostępne są w różnych kolorach i przez ich mieszanie można uzyskać dobrą barwę.

Tlenki cynku, dwutlenki tytanu są białe i będą odpowiadać za rozjaśnienie tych mocno nasyconych barw, mogą służyć do wypełnienia kosmetyków. charakteryzują się naturalnym filtrem UV a więc będą chronić skórę przed złym promieniowaniem. Dzięki zawartości białych pigmentów kosmetyk będzie miał lepsze właściwości kryjące. Tlenek ma właściwości antybakteryjne, ściągające co będzie się liczyć przy cerze trądzikowej.

Produkty pielęgnacyjne

Kosmetyki naturalne – składniki

Składniki mineralne kosmetyków do makijażu dają nam okazję do tego, by zatuszować mankamenty i podkreślą atuty urody. Maja również działanie o pielęgnacyjnym charakterze. Przede wszystkim pozwolą skórze oddychać i nie zatkają porów. Chronią przed fotostarzeniem, poleca się je dla cery trądzikowej. Ze względu na lekką konsystencję i naturalny efekt są to dobre produkty dla dojrzałych kobiet.

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Dla cery trądzikowej warto wybierać takie produkty, które mają działanie antybakteryjne. Kosmetyki mineralne są w formie sypkiej i można je nakładać na twarz z użyciem pędzla albo puszka. Mamy również naturalny pędzel kabuki, który zdecydowanie ułatwi nakładanie kosmetyków mineralnych.