Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

5 przepisów na porost włosów z masłem shea - jak uzyskać soczyste pasma?

 

Wypróbuj 5 przepisów na porost włosów z masłem shea, które nie tylko sprawią, że Twoje korzenie włosów będą mocne, ale także spełnią Twoje marzenie o soczystych pasmach!

Czym jest masło shea?

Jądra drzewa Shea, pochodzącego z Afryki Wschodniej i Zachodniej, są wykorzystywane do pozyskiwania masła Shea. Jest ono zdatne do spożycia i może być stosowane bezpośrednio na różne części ciała, aby uzyskać jego liczne korzyści. Masło Shea jest stosowane głównie w błyszczyku do ust, kremach nawilżających skórę, odżywkach do włosów, mydłach, czekoladkach, olejkach do masażu, jako olej do gotowania oraz do produkcji świec. Poza tym, jest używane jako składnik aktywny w maściach leczniczych, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwzapalnym, przeciwutleniającym i przeciwgrzybicznym.

olejki

Fakty żywieniowe Masła Shea

100 gramów masła Shea zawiera

 • Kalorie 884Tłuszcz nasycony 47 gTłuszcz wielonienasycony 5 gTłuszcz jednonienasycony 44 gCholesterol 0 mgSód 0 mgWęglowodany 0 gCukier 0 g

Przepisy na porost włosów z masłem shea

Poniżej znajdują się niektóre masło shea włosy wzrostu receptur, że jest wystarczająco dużo dla zdrowia włosów!

1. Masło Shea Nawilżacz do włosów Przepis

Olej kokosowy, oliwa z oliwek i olej migdałowy mają przeciwutleniacze wraz z innymi niezbędnymi składnikami odżywczymi, które dają silniejsze pasma włosów.

Materiały eksploatacyjne

 • 2 łyżki stołowe nierafinowanego masła shea2 łyżki oleju kokosowego1/2 łyżki oliwy z oliwek1/2 łyżki oleju migdałowego3 krople oleju arganowegoBlenderJedna miska

Instrukcje

 1. Włóż pojemnik pełen masła shea do miski z gorącą wodą i pozostawić na 10 minut.Następnie wlać roztopione masło shea, 1/2 łyżeczki oliwy z oliwek, 1/2 łyżeczki oleju migdałowego, 2 łyżeczki oleju kokosowego, wraz z 3 kroplami oleju arganowego w blenderze i dobrze wymieszać, aż uzyskasz gładką pastę.Po zakończeniu tego procesu, wlać powstałą mieszaninę do miski.Po zwilżeniu włosów, wziąć odpowiednią ilość tej pasty i delikatnie nałożyć na końcówki włosów, pozostawiając go na 8-10 minut. Szampon swoje pasma i wysuszyć na powietrzu, jak zwykle.

2. Masło Shea Krem Przepis

Spróbuj ten przepis wzbogacony o dobroć Aloe vera, który ma witaminy i cynk jak właściwości.

Materiały eksploatacyjne

 • Cztery łyżki surowego masła sheaCztery łyżki żelu aloesowegoJedna miskaCztery łyżki tłoczonego na zimno oleju kokosowegoJeden szklany słoik z przykrywkąJedna łyżka

Instrukcje

 1. Umieść miskę z masłem shea do garnka z gorącą wodą i pozostawić na 8-10 minut, aby stopić go prawidłowo. Następnie wlać roztopione masło shea, olej kokosowy, żel aloesowy do miski do mieszania i wymieszać je dobrze łyżką przez kilka minut.Umyj włosy szamponem, a następnie nałóż go równomiernie za pomocą opuszków palców i przykryj włosy folią.Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz pasma szamponem i wysusz na powietrzu jak zwykle.Pozostałą mieszankę przełóż do szklanego słoika z przykrywką i przechowuj w lodówce do dalszego użycia.

3. Masło shea + olej kokosowy + olej rycynowy Przepis

Aby uzyskać korzyści z oleju kokosowego, oleju rycynowego, wraz z niektórych olejków eterycznych, spróbuj ten przepis, który da Ci naturalne i promienne pasma włosów.

Materiały eksploatacyjne

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 • Filiżanka surowego masła shea4 łyżki organicznego oleju kokosowego4 łyżeczki oleju rycynowego7 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej10 kropli olejku eterycznego z drzewa cedrowego2 łyżki wody różanejMiskaJedna mała szpatułka

Instrukcje

 1. Włóż pojemnik z surowego masła shea do miski z gorącą wodą i pozostawić na 10 minut, aby stopić go prawidłowo. Teraz dodaj stopione masło shea, 4 łyżki stołowe organicznego oleju kokosowego, 4 łyżeczki oleju rycynowego wraz z 7 kroplami mięty pieprzowej i 10 kropli olejku eterycznego z drzewa cedrowego do miski do mieszania i wymieszać je przez małą łopatką przez kilka minut.Zastosuj tę pastę na wilgotne włosy, zaczynając od skóry głowy i pracy w kierunku końców, przykrywając go ręcznikiem.Pozostawić na 10 minut, a następnie umyć włosy szamponem i wysuszyć na powietrzu, jak zwykle.

4. Oliwa z oliwek Masło Shea Przepis na wzrost włosów

Jogurt jest bogaty w białko, które daje dłuższe i mocniejsze pasma włosów. Ponadto, to również daje błyszczące włosy, jak również.

Materiały eksploatacyjne

 • Jedna filiżanka surowego masła sheaCztery łyżki stołowe oliwy z oliwek Extra VirginSześć łyżek stołowych zwykłego jogurtuJedna miskaMlekser

Instrukcje

 1. Weź miskę z gorącą wodą i umieścić plastikowy pojemnik pełen surowego masła shea do niego, pozostawiając go na 10 minut.Gdy to się stanie, wlać skroplone masło shea, cztery łyżki stołowe oliwy z oliwek extra virgin z sześciu łyżek stołowych jogurtu w blenderze, aby uzyskać bardziej kremową mieszaninę.Teraz wlać mieszaninę do miski i zastosować go na wilgotne włosy. Owiń czepek prysznicowy i pozostawić go na około 8-10 minut, a następnie umyć włosy szamponem i wysuszyć na powietrzu, jak zwykle.

5. Maska do włosów masło shea awokado Przepis

Spróbuj tego przepisu, aby uzyskać odżywcze i nawilżające korzyści z awokado dla suchych i odwodnionych włosów.

Materiały eksploatacyjne

 • 1/2 filiżanki surowego masła sheaDwa awokado (drobno posiekane)Jedna miskaBlender

Instrukcje

 1. Weź garnek z gorącą wodą i włóż do niego miskę z surowym masłem shea na 8-10 minut. Teraz dodaj roztopione masło shea wraz z drobno posiekanymi dwoma awokado do blendera i wymieszaj je dobrze przez 3-4 minuty. Przenieś powstałą mieszaninę do miski.Zastosuj tę maskę obficie na całej długości włosów od skóry głowy do końcówek włosów i przykryć czepkiem prysznicowym na około 10 minut. Następnie, umyj włosy szamponem jak zwykle.

Wskazówki:

Przed zastosowaniem powyższych receptur maski do włosów, zawsze przykryj swoje ramiona starym ręcznikiem lub koszulką, aby chronić swoje ubrania.

Powyższe receptury wzrostu włosów masło shea z pewnością daje soczyste pasma, które pragną najbardziej! Oprócz tego, można również spróbować oleju kokosowego i miodu maski do włosów przepis, jak również.