Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Charakterystyka kosmetyków mineralnych

Do wykonania makijażu mineralnego niezbędne specjalne kosmetyki, choć jednak nie są nam one znane tak samo dobrze, jak kosmetyki tradycyjne, nie od dziś wiadomo, że posiadają one niemal same zalety. Na pierwszy plan wysuwa się to, że są nie tylko lekkie, ale również trwałe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na skórze prezentują się wyjątkowo naturalnie.

Kosmetyki mineralne dla wrażliwej cery Nie tylko nie podrażniają delikatnej cery, ale również mogą mieć na nią kojący wpływ, makijaż z ich użyciem z pewnością zasługuje więc na to, aby się nim zainteresować. Same kosmetyki mineralne powstały jako efekt poszukiwań preparatów na tyle delikatnych, aby można je było stosować nawet w przypadku skóry szczególnie wrażliwej takiej, jak choćby ta, która niemal przed chwilą została poddana peelingowi laserowemu lub botoksowi. Okazało się jednak, że makijaż mineralny jest prawdziwym wybawieniem również w przypadku cery trądzikowej, można przy tym stosować go nawet u osób, które miały do czynienia z naświetleniami radiologicznymi. Osoby, które próbują wyjaśnić fenomen kosmetyków mineralnych zwracają uwagę przede wszystkim na to, że nie ma w nich żadnej „chemii”, a więc różnego rodzaju środków konserwujących, wosków, olejków oraz substancji zapachowych. Produkty tego typu są w stu procentach naturalne i właśnie na tym polega ich największy sekret.

Kosmetyki mineralne zalety Co ważne, składają się z krystalicznie czystych minerałów takich, jak tlenek cynku, dwutlenek metalu, kolorowe pigmenty naturalnego pochodzenia, tlenki żelaza, chromu i magnezu oraz mika. Okazuje się zresztą, że żaden minerał wchodzący w ich skład nie pojawia się przypadkowo. Gdy mamy do czynienia z bielą cynkową i tytanową możemy mieć pewność, że będzie ona przesądzała o natężeniu koloru, gdy zaś mamy do czynienia z dwutlenkiem tytanu, do głosu dochodzą jego właściwości kryjące. Tlenek cynku charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, nie bez znaczenia jest przy tym to, że właśnie on reguluje wydzielanie sebum. To właśnie wspomniane związki stanowią bazę podkładów, choć oczywiście pojawiają się w różnych proporcjach. Nie tylko ich skład zasługuje zresztą na uwagę. Nie można nie dostrzec również tego, że bezwonne kosmetyki mineralne nie zawierają tłuszczów, a co za tym idzie – trudno mówić o nich jako o pożywce dla bakterii. To właśnie z tego powodu zwracają na siebie uwagę jako rozwiązania wyjątkowo trwałe, jeśli więc przechowujemy je zgodnie z zaleceniami producenta, nie ma przesady w twierdzeniu, zgodnie z którym mogłyby służyć nam przez lata. Osoby, które je stosują zwracają też uwagę na to, że mają do czynienia z rozwiązaniami idealnie wtapiają się w skórę. Pozwala to na stworzenie makijażu na tyle naturalnego, że z dużą życzliwością jest on przyjmowany nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Okazuje się przy tym, że są one w stanie ukrywać szereg niedoskonałości skóry.