Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Puder – odkryj jego tajemnice

Tajemnice pudru mineralnegoPuder występuje w formie sypkiej, w kulkach lub w kamieniu. Dostępny jest jako kosmetyk mineralny jak i klasyczny. Podpowiadamy z jakich pudrów należy korzystać, aby nasza skóra na co dzień mogła prezentować się faktycznie dobrze.

Do najważniejszych składników stosowanych w pudrach przez bardzo długi czas należała przede wszystkim skrobia. Dziś korzysta się tutaj głównie z talku. Innymi ważnymi składnikami jest również mika, kaolin, kreda, pigmenty mineralne, tlenek tytanu, tlenek żelaza, tlenek cynku. W przypadku pudrów z nieco wyższej półki możemy oczekiwać również jedwabiu oraz ekstraktu z pereł. Od pewnego czasu wśród klientek w Polsce coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć produkty naturalne. Właśnie dlatego coraz częściej sięgamy po pudry mineralne zawierające w swoim składzie między innymi dwutlenek tytanu, mika, tlenki cynku oraz żelaza. Kosmetyki takie łączą wszystkie swoje właściwości z działaniem zdrowotnym i pielęgnacyjnym, bowiem nie znajdują się w nich składniki takie jak wosk, talk, olejki oraz konserwanty – jest to bardzo ważne, bowiem rzeczy te zaburzają zwykle proces oddychania skóry. Korzystając z nich nie potrzebujemy korektora czy podkładu; za ich pomocą można równocześnie bardzo skutecznie zamaskować wszystkie niedoskonałości naszej skóry.

Skład pudru mineralnegoPuder sypki jest często stosowany przez wizażystów, choć równocześnie większość kobiet na sporo problemów z jego nakładaniem – chodzi przede wszystkim o wybieranie odpowiedniej jego ilości. Niemniej jednak sprawdza się on najlepiej jeśli chodzi o podkład do makijażu. Puder rozświetlający - dostępny głównie w formie kulek, choć występuje również w klasycznej postaci – zawiera w swoim składzie rozpraszający światło pigment. Używanie go pozwala na uzyskanie efektu zdrowej, wypoczętej skóry; równocześnie jednak można to osiągnąć głównie na opalonej skórze, przez co kosmetyki te cieszą się dużą popularnością przede wszystkim w okresie letnim.