Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Co wpływa na popularność kosmetyków mineralnych?

Popularne kosmetyki mineralne Gdyby trzeba było wymienić największe atuty kosmetyków mineralnych, z pewnością należałoby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, że ich minimalny skład idzie w parze z maksymalnym działaniem. Same kosmetyki tego typu są nam dobrze znane już od ponad czterdziestu lat, nie da się jednak zaprzeczyć temu, że dopiero teraz można mówić o ich rosnącej popularności. Wspomniana popularność jest zresztą w pełni uzasadniona, to bowiem właśnie te kosmetyki najlepiej odpowiadają określeniu „kosmetyki do zadań specjalnych”. Powstawały po to, aby zapewnić atrakcyjny wygląd kobietom, które poddawały się operacjom plastycznym, nie da się więc ukryć, że radzą sobie nawet tam, gdzie inne środki kosmetyczne okazują się bezużyteczne.

Tym, co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością, wydaje się przede wszystkim ich stosunkowo krótki, a jednocześnie stuprocentowo naturalny i bezpieczny skład. Naturalne są nawet pigmenty, które zapewniają kosmetykom tego typu oryginalną kolorystykę, wykorzystuje się bowiem w tym celu ultramaryn oraz tlenek żelaza. Również pozostałe składniki wspomnianych kosmetyków potrafią zaskoczyć swoimi właściwościami. Znakomitym przykładem wydaje się w tym kontekście tlenek tytanu – naturalna substancja przybierająca postać białego proszku dodawana między innymi po to, aby uzyskać efekt rozjaśniający.

Tlenek tytanu znany jest między innymi z tego, że chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem, można go więc stosować zarówno w przypadku cery suchej, jak i normalnej. Innym rozwiązaniem, które warto wymienić jest tlenek cynku. W jego przypadku na szczególną uwagę zasługują znakomite właściwości antybakteryjne przyczyniające się do tego, że może być on wykorzystywany w kosmetykach do cery z problemami – tłustej, trądzikowej oraz mieszanym. Nieoceniona jest także mika, dla której charakterystyczne jest to, że znakomicie radzi sobie z zadaniem polegającym na odbijaniu światła. To właśnie dzięki niej twarz sprawia więc wrażenie bardziej wygładzonej. Oczywiście, w kosmetykach mineralnych również znajdują się dodatki, ich obecność nie powinna jednak stanowić powodu do niepokoju.

Nie ma w nich parabenów i sztucznych barwników, a jedynie rozwiązania takie, jak krzemionka – pylista i lekka, charakteryzująca się gładką konsystencją i umożliwiająca aplikację kosmetyków. Warto wspomnieć również o tym, że kosmetyki mineralne mają właściwości lecznicze. Są one niemożliwe do przeceniania, gdy zmagamy się z problemami generowanymi przez skórę skłonną do reakcji uczuleniowych. Kosmetyki te nie tylko nie działają na skórę drażniąco, ale i nie zatykają porów.