Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Kosmetyki mineralne – przełom w kosmetyce?

kosmetyki mineralne Kosmetyki mineralne bez wątpienia zaliczają się do najciekawszych rzeczy jakie tylko pojawiły się na rynku kosmetycznym w ostatnich latach. Mówi się o nich bardzo dużo, ale warto dobrze zastanowić się, czy faktycznie zasługują one na tak wiele uwagi z naszej strony. Przede wszystkim nie są one aż tak uniwersalne, i czasami będziemy musieli korzystać z rzeczy stworzonych z myślą o naszych właśnie potrzebach – w niektórych przypadkach będzie to dobry krem nawilżający, w innych zaś kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Nie zmienia to jednak faktu, że kosmetyki te mogą bardzo dobrze wpływać na zdrowie naszej skóry. Zawierają one minerały takie jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu które mają doskonałe właściwości zdrowotne.

Chronią nas przede wszystkim przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi, zatem kosmetyki takie mogą być dobrą propozycją dla osób które dużo czasu spędzają na słońcu. Tlenek cynku ma również bardzo dobrze właściwości przeciwzapalne i często stosuje się go w środkach na takie właśnie dolegliwości. Kosmetyki mineralne mają rzecz jasna również i wielu przeciwników którzy twierdzą, że takie rzeczy mogą nawet bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Zwraca się uwagę na fakt, że kosmetyki te zawierają niewielkie cząsteczki wnikające głęboko do naszej skóry i wywołujące w niej niepożądane reakcje.

Głośna była również sprawa tlenochlorku bizmutu, jednego ze składników takich kosmetyków który rzekomo miał wywoływać na skórze stany zapalne i przyczyniać się do rozwoju trądziku. Co ciekawe, żadne z tych opinii nie zostały jak na razie potwierdzone naukowo. Istnieje wiele argumentów zarówno za, jak i przeciwko kosmetykom mineralnym. Faktem jest to, że obecnie w sklepach możemy spotkać się z naprawdę dużym borem takich rzeczy; oczywiście, niezwykle zróżnicowane są również same składniki wykorzystywane przy ich produkcji. Decydując się na skorzystanie z nich nie należy raczej nastawiać się na żadne "cudowne" efekty, do których starają się przekonać nas ich producenci. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli wybierzemy wśród nich coś odpowiedniego to takie kosmetyki mogą dla nas być naprawdę bardzo dobre.