Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Wykonywanie makijażu kosmetykami mineralnymi

makijaż mineralnyKosmetyki mineralne zdobyły w ostatnich latach naprawdę sporą popularność, i zdaniem wielu ludzi zapanowała na nie prawdziwa moda. Już sama ich nazwa wskazuje, że są one produkowane z minerałów występujących w naszym środowisku naturalnym; oczywiście, są one tu dostępne w postaci specjalnego proszku. Dzięki mieszaniu ich ze specjalnymi barwnikami możliwe jest ponadto uzyskiwanie różnych kolorów. Możemy wymienić całe mnóstwo zalet takich kosmetyków które sprawiają, że są one doskonałą propozycją dla właściwie każdego z nas.

Przede wszystkim są one produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników, nie zawierają konserwantów i są w pełni bezpieczne dla naszej skóry; mogą z nich korzystać nawet osoby ze szczególnie wrażliwą cerą, narażoną na różnego rodzaju podrażnienia. Same minerały wpływają nie tylko na nasz wygląd, ale również i zdrowie naszej skóry, bowiem mają one działanie pielęgnujące. Nakładanie makijażu jest przy nich bardzo proste, a efekty są trwałe i utrzymują się przez długi czas. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie dostępne na rynku kosmetyki określane mianem „mineralnych” faktycznie takie są; często okazuje się, że stanowią one zwykłą mieszankę pewnej ilości minerałów z licznymi substancjami chemicznymi.

jak wykonać makijaż mineralnyPrzy nakładaniu kosmetyków mineralnych zdecydowanie najlepiej sprawdza się specjalny pędzel typu kabuki, posiadający krótkie i gęste włosie. Warto zacząć od środkowej części policzka, a następnie kolistymi ruchami stopniowo rozprowadzać kosmetyk po całej powierzchni twarzy. Zasadniczo nie ma różnicy między nakładaniem mineralnych cieni do powiek a tych tradycyjnych kosmetyków tego typu. Aby zaakcentować swoje kości policzkowe, na samym końcu możemy wetrzeć w twarz nieco różu. Do optycznego wyszczuplenia twarzy posłuży nam z kolei puder brązujący. W przypadku prawdziwych kosmetyków mineralnych będziemy musieli liczyć się z nieco wyższymi cenami. Równocześnie wszystkie ich niesamowite zalety sprawiają, że są one jak najbardziej warte każdego grosza, jakiego na nie wydamy. Makijaż wykonany za ich pomocą jest bardzo trwały i wygląda naturalnie; kosmetyki te są ponadto zdrowe dla naszej skóry i mogą nawet chronić ją przed licznymi dolegliwościami.